Dzisiaj mamy: 27 luty 2021 roku
Strona główna Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
strona główna mapa witryny poleć stronę BIP
zwiększ czcionkę normalna czcionka zmniejsz czcionkę Rozmiar czcionek
Newsletter

Dopisz się do newslettera

Gwarancja dla Młodzieży

Zapraszamy na stronę internetową gdm.praca.gov.pl

Szanowni Państwo,

Głównym problemem dzisiejszego rynku pracy jest wysokie bezrobocie wśród osób do 25 roku życia. Brak doświadczenia zawodowego sprawia, że pracodawcy niechętnie zatrudniają osoby w tej grupie wiekowej nie dając tym samym szansy na uzyskanie stażu zawodowego. Sytuacja ta prowadzi do poczucia braku perspektyw i bardzo często sprzyja podjęciu decyzji o wyjeździe za granicę. Efektem tego jest coraz mniejsza ilość ludzi młodych, kreatywnych, którzy jeśliby odpowiednio wcześniej otrzymali szansę chętnie pracowaliby w powiecie, województwie, kraju.

Wychodząc naprzeciw powyższym problemom Powiatowy Urząd Pracy w Nysie rozpoczął realizację programu „Gwarancje dla młodzieży w powiecie nyskim”, którego celem jest ograniczenie bezrobocia wśród osób młodych. Głównym założeniem programu jest gwarancja objęcia wsparciem w postaci oferty zatrudnienia lub innej formy pomocy przewidzianej w ustawie każdej osoby do 25 roku życia do 4 miesięcy od momentu rejestracji w urzędzie. Wsparcie to będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników. Program ten jest również adresowany do pracodawców pod hasłem „Dajmy im gwarancję”, gdyż w ramach jego realizacji PUP w Nysie może wspomóc finansowo zatrudnienie ww. osób.

Jeżeli jesteś zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie i chcesz skorzystać z programu „Gwarancje dla młodzieży w powiecie nyskim” skontaktuj się ze swoim doradcą, który ustali razem z Tobą indywidualną ścieżkę działania.

Pracodawco jeśli chcesz pomóc młodzieży z powiatu nyskiego skontaktuj się z nami pod numerem
77 448 99 33. Mamy wiele możliwości by dofinansować zatrudnienie młodych osób.

 

Wydarzenia

Partnerzy programu

Wydrukuj Poleć stronę Generuj PDF Redagował: Artur Canecki 2015-06-10 11:05 wstecz wstecz

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
projekt i realizacja: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl